Hayallerini konforlu ve rahat bir araba süsleyenler için bunu elde etme yollarından biri araç finansmanı yoluyla araba almaktır. Araba finansmanının araç alırken kredi çekmekten farkı bulunmamaktadır. Faizsiz araç almak sadece bazı bankaların kredi ve faiz kelimesini kullanmak yerine finansman ve kar oranı demeyi tercih etmesidir. Satılık araba almayı düşünüyorsanız eğer bu bankalara da bakarak uygun kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Araç finansmanı yapan bankalarda sizin almayı düşündüğünüz araca göre bir değerlendirme yapıp size farklı vadelerde ve farklı tutarlarda finansman imkânı sunmaktadır. Örneğin 2. el araçlarda yaşı yüksek olan arabalara kredi imkânı sunulmayabiliyor. Eğer alacağınız araç ikinci el oto ise krediye ne kadar uygun bir araç olduğunu sorgulamadan harekete geçmemenizi tavsiye ederiz.

Araç Finansmanında Vade ve Faizler

Araç finansmanı şeklinde hizmetlerini tanımlayan bankalar bazen diğer bankalara kıyasla çok cazip teklifler sunabilmektedirler. İkinci el araba alırken özellikle taksit erteleme imkânı sunan bankalar çok işinize yarayacaktır. Bu sayede ruhsat masrafı, kasko vs. gibi masrafların üstüne birde taksit tutarı binmemiş olur. Bazı bankalarda peşinatsız finansman imkânı sunmaktadır. Taksitle araba alır gibi aracınızı alabilirsiniz.

Bankalar hem finansman hem de sigorta hizmetini birlikte verebilmektedir. Eğer böyle bankalardan her iki hizmeti de alırsanız size kâr payında indirim sunabilmektedirler. Sıfır araba fiyatları daha yüksek ve kasko bedeli daha fazla olduğundan bankalar burada vadesini 60 aya kadar çıkarabilmektedir. Eğer bankanız yüksek vade de kâr payını da yükseltmiyorsa sıfır bir araç almanızı öneririz.

Araç Finansmanında Doğru Banka ile Çalışmak

Bankalar zaman zaman araç alacak kişiler için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Sahibinden satılık araba ve bu kampanyaları denk getirebilirseniz sizin için çok iyi bir satın alma imkânı oluşabilir. Peşinatsız araç alımı imkânı sunan banka ile çalışırsanız alacağınız araçta sahibinden satılık arabalar kategorisinde olduğu için galerilere ekstra komisyonda ödemeden oldukça uygun fiyatlarda bir araç sahibi olma imkânınız doğmuş olur.

Bunun gibi pek çok banka değişik imkanlarla müşterisine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bütçenize uygun kredi veya finansmanı Katılımevim, katılım finansman bankaları gibi para tahsisi yapan finansman kurumlarından bulup, uygun imkanları da bir araya getirerek taşıt kredisi gibi standart paketlerden çok daha uygun fiyatlara arabanızı alabilirsiniz. Kampanyaları takip edip doğru banka ile çalışarak sizde ayağınızı yerden kesebilirsiniz.