Araba almak için finans desteklerine başvuracak olan kişiler, taşıt kredilerindeki faiz oranlarını merak ediyor. En çok talep gösterilen finansman destekleri arasında yer alan banka taşıt kredileri ile farklı faiz oranlarıyla kredi alınabiliyor. Banka kredisi kullanarak araba alacak olan vatandaşlara farklı faiz oranları sunuluyor. Yapılan faiz indirimlerinden sonra düşük faizlerle taksitle araba alma olanakları ortaya çıkmıştır.

Kamu bankaları tarafından başlatılan ve normalleşme sürecine destek olunması için vatandaşlara sunulan kredi paketleri arasında taşıt kredisi de bulunuyor. Araç alım satımlarının canlanmasına yönelik verilen kredi desteği ile çok düşük faiz oranlarıyla kredi kullanılabiliyor. Bankaların taşıt kredisi için belirlemiş oldukları faiz oranları farklılık gösteriyor. Faizsiz araba almak isteyen kişiler, farklı finans kuruluşlarına başvurabiliyor.

Taşıt Kredilerindeki Faiz Oranı

Vatandaşların araba sahibi olması için kamu bankalarının başlatmış olduğu düşük faizli taşıt kredisi avantajlarına başvuru yapılmaya başlanmıştır. Konuyla ilgili araştırma yapan birçok kişi, taşıt kredisindeki yeni faiz oranlarını merak ediyor. Son gelişmeler ile faiz oranlarının yüzde 0,49 ve yüzde 0,69 seviyelerine kadar düştüğü açıklanmıştır. Bu sayede müşteriler özellikle yerli araba alırken düşük faizli kredilerden yararlanabilecek.

Faizlerdeki indirim hem sıfır hem de ikinci el araç alım satımlarında uygulanacaktır. İkinci el araçların için yüzde 0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi sunulacaktır. Vadeleri ve geri ödeme süreleri farklılık gösteren kredi ürünleri için kamu bankaları başvuru kabul etmeye başlamıştır. En fazla 150 bin lira tutarında taşıt kredisi başvurusu yapılabiliyor. Peşinatsız araba almak isteyen kişiler için çeşitli destek paketleri ve krediler hazırlanıyor.

Sıfır ve 2.El Taşıt Kredileri

Kamu bankaları tarafından başlatılan kampanyalar ile taşıt kredileri faiz oranlarının inmesiyle birlikte birçok kişi bankalara yönelmeye başlamıştır. Taşıt kredisi avantajlarından yararlanmak isteyen kişiler, farklı bankalara başvuru yaparak düşük faizli ve maliyetli araç kredileri çekmek istiyor. Hazırlanan taşıt kredisi olanakları ile birçok kişinin sıfır ve 2.el araba alması bekleniyor.

Araç kredilerindeki faiz düşüşünün araba sektöründe yaşanan durgunluğu canlandırması bekleniyor. Her banka, taşıt kredileri ürünlerinde farklı miktarlarda faiz oranları uyguluyor. Senetle araba almak isteyen kişiler, farklı finansman desteklerine başvuru yaparak hayalini kurduğu arabanın sahibi olabiliyor.