Çeşitli bankalar ve finans kurumları, faizle iş yapmak istemeyen insanlar olduğu için bu kişilerin taleplerini karşılamak adına bankacılıkta farklı bir düzenle hareket ederek müşterilerine faizsiz kredi çekip, faizsiz araba alma imkânı sunmaya başlamıştır. Aslında faizsiz kredinin çokta büyük bir esprisi yoktur. Tek olumlu yanı peşinatsız araba alma imkânı sunmasıdır.

Burada olan aslında yine bir vade çerçevesi içinde belirli bir artan oranlı bir parayı finans kurumuna ödeme işlemidir. Tek fark kullandığınız paranın bedeli yani faiz işin içinde değildir. Siz bir ortaklığa dahil olursunuz ve belirli bir komisyon ücretini bankanıza verirsiniz. Bankanızda taşıt kredisi yerine size borç verir. Eğer kredi notunuz uygun değilse bu şekilde satılık araba almak gayet mantıklı olabilir.

Kimler Faizsiz Araç Kredisine Başvurabilir

Bu şekilde kredi almak oldukça kolaydır. Genelde bu şekilde kredi çekiminde senet usulleri kullanılmaktadır. 18 yaşınızdan büyükseniz ve bir işte çalışıyorsanız sıfır veya ikinci el oto fark etmez istediğiniz araç için kredi çekebilirsiniz. Birde götüreceğiniz gelir belgesi ile ödeme gücünüz belirlenip banka size uygun vade ve kredi miktarını tespit eder hepsi bu kadar basittir.

Bankaya götüreceğiniz çalıştığınızı gösterir bir belgenin 6 aydır çalıştığınızı göstermesi onay için yeterli olacaktır. İkinci el arabalar ya da sıfır arabalar aklınızdan geçen hangi seçenek ise bu şekilde çalışan finans kurumlarından rahatlıkla kredinizi kullanabilirsiniz. Taksitle araba alır gibi aracınızı alabilirsiniz. Hatta bu bankalar ile standart değil daha özelleştirilmiş bir sözleşme imzaladığınızdan size yararda sağlayabilir.

Faizsiz Kredi Çekerken Dikkat edilecekler

Her borçlanma işleminde olduğu gibi bu işlemlerde de birtakım kurallara uymak sizin ilerde tatsız sonuçlarla karşılamanızı engelleyecektir. Özellikle sahibinden otomobil alıyorsanız bankanızın blokajlı gönderim yapabildiğinden emin olun bu sayede sıkıntı çıktığında bankanızla hemen konuşup transfer edilen paranızı geri alabilirsiniz. Bankanızın değişken koşullara sahip bir sözleşme imzalatıp imzalatmadığına da dikkat etmeniz gerekir.

Son olarak aldığınız ikinci el araba veya sıfır arabaya bir anda el konulmasını istemiyorsanız sözleşmenizi iyi okuyup, banka ödeme geciktirme durumlarında nasıl bir yol izliyor, ne gibi yaptırımlarda bulunuyor bu konuları iyice anladığınıza emin olmalısınız. Kabul ettiğiniz şartları iyi analiz ettikten sonra Katılımevim ya da diğer kolektif ortaklıklardan güvenle sizde para alabilirsiniz.