Herkesin hayalini düşleyen şeylerin başında hiç şüphe yok ki pembe panjurlu olsun ya da olmasın ev sahibi olmak gelir. Bunun yanında kim peşinatsız araba sahibi olmak istemez ki? Çünkü özellikle günümüzde artan nüfusa, kalabalıklaşan kentlere istinaden insanların yaşamında araba özellikle çok büyük bir ihtiyaç haline geldi ve insanlar olabildiğine minimal şartlarda özellikle de faizsiz araba almak istiyor.

Çünkü dün ile kıyaslandığında şartlar eskisine göre oldukça ağır ve günümüzde insanlar çok daha fazla şeye para harcıyor. Bu da arz talep dengesini ciddi anlamda etkiliyor. Ama gerek araba da gerek ise evlerde senetle ev, senetle araba almak mümkün.

Hangi Kurumlardan Faizsiz Ev Araba Alınır?

Bir an için faizsiz taksitle araba almak nasıl oluyor diye düşünebilirsiniz. Burada öncelikle insanların karşısına çıkan kurum katılım bankalarıdır. Katılım bankaları aracılığı ile faizsiz araba kredisi kullanarak son derece uygun şartlar altında araba sahibi olunabilir. Keza benzer bir durum ev alımları için de geçerlidir.

Bir diğer seçenek farklı kurumların ev alma, araba alma havuzlarına size uyan rakamlarla girmek. Çekiliş sırası size geldiği zaman taksitle araba alabiliyor ve ödemelere devam ediyorsunuz.

Ev Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Alınacak olan evin konumu, 0 ya da 2. El olması, büyüklüğü, kullanılan malzeme, evin iç özellikleri, site içinde olup olmaması, hangi katta olduğu gibi birçok faktör alınacak olan evin fiyatını belirliyor. Bu noktada ev alacakların önceden iyi bir araştırma yapması ve ona göre faizsiz ev alması gerekiyor.

Araba Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

O çok istenilen hayallerde olan arabayı faizsiz araba almak gibi planı olanlar için  yine ikinci el yada sıfır olması, markası, modeli, özelliklerinin arabanın fiyatlarını etkilediğini bilmesi gerekiyor. Ayrıca aracın yerli ya da yabancı olması da rakamları değiştiriyor. Ama araba kampanyaları ağırlıklı olarak 0 araçlar için gerçekleştiriliyor.

Diğer Önemli Hususlar

Kişiler böyle bir yöntem ile araba alacak ise faizsiz araba kampanyaları duyularını takip etmelerinde fayda bulunuyor.  Araba alma kampanyalarını internet üzerinden takip etmek mantıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.