Pek çok insan için kiralık ev aramak stresli bir süreçtir. Özellikle dönem dönem bankaların ev kredisi faizlerini düşürmesiyle kiralık ve satılık ev fiyatları da yükselmektedir. İç Anadolu Bölgesi’nin gelişmiş ve büyükşehirlerinden biri olan Kayseri için de kiralık ev fiyatları merak edilen bir konudur. Kayseri kiralık ev fiyatları hemen hemen her bütçeye uygun durumdadır.

Şehirde üç tane devlet üniversitesinin bulunması nedeniyle de şehir dışından her sene göç alır. Bu da kiralık ev fiyatlarına yansımaktadır. Genellikle öğrenci göçü yaşandığı için üniversitelere yakın konumdaki kiralık evler eşyalı ya da eşyasız olarak sunulmaktadır. Bu bölgeler çok tercih edildiği için kira fiyatları diğer semtlere göre biraz pahalı olabilir.

En çok tercih edilen konumlardan bir tanesi olan Kayseri Talas’ta ev kiraları 700 tl ile 1600 tl arasında değişiklik göstermektedir. Bir diğer semt olan Kayseri Kocasinan’da ise kiralar yaklaşık olarak 500 tl ile 1500 tl arasında değişmektedir. Bu fiyatların altında ya da üzerinde kiralık evler de mevcut olabilir. Genel bir değerlendirme sonucu ortalama fiyatlar belirtilmiştir.

Kayseri Kiralık Ev Fiyatları Nelere Göre Değişiklik Gösterir?

Kayseri kiralık ev fiyatları, yeni yapılan binalar ve inşaat sektöründeki gelişmelerle değişiklik gösterebilmektedir. Fakat evin bulunduğu konumun merkeziyeti ve toplu ulaşım araçlarına yakın olması ya da eğitim merkezlerine yakın bir konumda bulunması tercih edilme oranını arttırdığı için fiyatlar yüksek olabilmektedir. Bunun dışında ilçeler merkeze göre daha uygun fiyatlıdır. Dairenin bulunduğu binanın yaşı, evin yapılı olması ve kaçıncı katta olduğu da kiralık ev fiyatları maliyetini belirleyen unsurlar arasındadır.

Kayseri Kiralık Ev Mi Satılık Ev Mi?

Ev sahibi olmak, herkesin yatırım amaçlı ya da oturmak için istediği bir husustur. Fakat ev almak için doğru zamanı beklemek ya da maddi teminat gerekebilir. Kiralık evler genellikle iş durumu belirsiz olanlar, öğrenciler ya da ev alma sürecinde olanlar için tercih sebebidir. Uzun vadeli düşünüldüğünde ise konut kredisi gibi imkanlardan yararlanarak taksitle ev almak daha mantıklı olacaktır. Bu amaçla ev kredisi faiz oranlarını zaman zaman takip edilerek size en uygun paketi bulabilirsiniz