İç Anadolu’nun merkezi konumunda Ankara ile yakınlığı ile bilinen Kırıkkale birçok kiralık ve satılık ev çeşitliliğine sahiptir. Kırıkkale kiralık ev fiyatları bankaların yayınladığı düşük oranlı ev kredisi paketleri ile de çeşitlilik gösterebilmektedir. Fakat kiralık ev düşünenler, semt ve ev araştırmasını iyi yapmadan ev kiralamamalıdır. Nakliye masrafı, depozito, aidat derken kiracılar için masraflar giderek katlanmaktadır. Bu noktada uygun ev arayışı önem kazanmaktadır.

Ev fiyatlarının belirlenmesinde bulunduğu semt de dikkate alınır. Çok tercih edilen ve gelişmiş semt ve ilçelerde kira fiyatları belirleyicidir. Merkez konumlu Kırıkkale, Yaylacık mah. kiralık ev fiyatları ortalama olarak 500 tl ile 1300 tl arasında değişiklik göstermektedir. Aynı semtte bulunan bir apartmanın katları arasında fiyat farkı olabilmektedir. Genellikle giriş kat ve son kat az tercih edilirken orta katlar kiracılar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Buna ek olarak evin iç yapısı, mutfak dolapları, parkeler ve banyoda istenilen duşakabin ve ebeveyn banyolu evler evin maliyetini yükseltebilir.

Kırıkkale Kiralık Ev Fiyatları Nelere Göre Değişiklik Gösterir?

Kırıkkale yüz ölçümü ile büyük bir şehir değildir. Toplamda 9 adet ilçesi mevcuttur. Kırıkkale kiralık ev fiyatları merkezde daha pahalı olabilmektedir. Bunun nedeni eğitim imkanları, sağlık hizmetleri ve iş olanaklarının daha gelişmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Kırıkkale kiralık ev fiyatları sahip olduğu Kırıkkale Üniversitesi ile diğer illerden dönemsel olarak göç alabilmektedir. Bu da kiralık evlere duyulan ihtiyacı arttırmaktadır. Öğrenciler için üniversiteye yakın uygun kiralık ev bulmak önemli olduğu gibi memurlar ve çalışanlar için de kiralık evler araştırılmaktadır. Çocuklu aileler için semtin güvenli olması ve okula yakın olması aranan özellikler arasındadır.

Kırıkkale Kiralık Ev mi Satılık Ev mi?

Hemen hemen herkes ev sahibi olmak ister. Bunu bir yatırım için isteyenler de vardır kendi evini istediği gibi dekore edip ev kirası vermekten kurtulmak isteyenler de vardır. Pek çok kişi konut fiyatlarının her geçen sene yükselmesi nedeniyle kredisiz ev almakta zorlanmaktadır. Bu noktada bankalar tarafından zaman zaman konut kredisi ile taksitle ev almak mümkün hale gelmektedir.