Günümüzde kredi ile pek çok şeye sahip olunabilmektedir. Bunların başında ev ve araba gelmektedir. Bir yerden başka bir yere giderken çok uzun zaman geçmektedir. Arabanın olması ise zaman bakımından avantaj sağlamaktadır. Ayrıca yatırım yapmak için de iyi bir seçenektir. Taşıt kredisi ile hayal ettiğiniz araca sahip olabilirsiniz.

Taşıt kredileri ise sıfır kilometre ve ikinci el araçlar için farklı olmaktadır. Çoğu özellikleri ortak olsa da bazı noktalarda ayrılmaktadırlar. Ortak olan özelliklerden biri ise dosya masrafıdır. Hangi krediden çektiğinizin önemi olmamaktadır. Yasal olarak bir kredi başvurusunda dosya masrafı en fazla binde 5 oranında olmaktadır. 100000 TL’lik bir kredi için en çok 500 TL dosya masrafı alınabilmektedir. Eğer miktar daha yüksek ise dikkatli olunmalıdır.

Kredi çekilirken dosya masrafı başta olmak üzere ek masraflar yapılmaktadır. Hepsinin de yasada bir açıklaması ve kuralı vardır. Bu konulara hakim olmakta araç kredisi başvuru şartları hakkında inceleme yaptığınızda yardımcı olacaktır.

Bu kalemlerin her biri farklı ek masraflardır. En çok karıştırılan noktalarda biri de budur. Dosya masrafı içerisinde araç sigortası, yaşam sigortası, ekspertiz ve kasko dahil değildir. En uygun araç kredisi ile de araç sahibi olmayı herkes ister ancak bu gider kalemleri de plan yapılırken unutulmamalıdır.

Katılımevim İle Araç Sahibi Olma

Katılımevim, araç sahibi olmak isteyen kişilere çeşitli kampanyalar sunan ve faizsiz kredi sistemini başlatan bir firmadır. Yapmanız gereken kimliğiniz ile başvurmak ve dosya masrafını ödemektir. Bütün kampanya süresince sizden sadece dosya masrafı alınmaktadır. Bunun yanında sizden başka bir ücret talep etmemektedirler.  %0 faiz ve peşinat ödemeden araç satın alabilmenizi sağlayan kampanyaları ile de dikkatleri üzerine çekmektedirler.

  1. El Araç Kredisinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
  2. el araç kredisi ile de araç sahibi olunabilmektedir. Ancak burada kritik nokta aracın yaşıdır. Belli bir yaşın üzerinde olan araçlara kredi verilmemektedir. İlk önce aracın yaşını öğrenmelisiniz. Beş yaşına kadar kredi verilmektedir. Bazı bankalarda ise 10 yaşına kadar da verenlerde vardır.