Şehr-i İstanbul’ da konut sahibi olabilmek bir ayrıcalık bir farklılıktır. Ancak konut sahibi olabilmek için dikkatin isteklerin önüne geçip kontrolün kaybedilmesine izin verilmemelidir. Her şeyin olabilme ihtimalinin yüksek olduğu İstanbul şehrinde kararlar alırken ve bir adım atmadan önce son derece dikkatli olunması gerekmektedir. Her konuda azami dikkat gösterilmesinin gerekliliğinin yanında ev alırken çok daha dikkatli olunması, ev alınacak firmanın iyi seçilmesi gerekmektedir. Bu sebeple devlet güvencesi altında gelir düzeyine göre planlanan ödemelerle ev sahibi olma fikri çok cazip görünmektedir. TOKİ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olarak yıllardır güvenle işleyen sistemini devam ettirmekte…

TOKİ İstanbul Projeleri

TOKİ evleri istek sahiplerinin başvurularının alınmasıyla başlar, toki başvuruları toplandıktan sonra standartları belirlenen koşulları sağlayan hak sahipleri belirlenir daha sonra yapılacak olan kura ve ya da çekiliş sonucuna bağlı olarak evler dağıtılır. Şişli, Halkalı, Tuzla, Küçükçekmece gibi daha yüzlerce projeyle İstanbul halkına hizmet amacında olan TOKİ ile ev sahibi olmak hayal olmaktan çıktı. İnternet sitesinden mevcutta tasarlanan ve tamamlanan projelerin tamamına rahatlıkla ulaşılabiliyor. Güvence ve ödediğinin karşılığını alabilmek amacı birinci öncelikse TOKİ evleri en mantıklı tercih olacaktır. TOKİ İstanbul projeleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı alternatif seçenek çıkabilmektedir.

Projelerin Takip Edilmesi

İstanbul’un kozmopolit oluşu ve muazzam kalabalığı kişilere doğru tercihlere bağlı doğru kararlar aldırmakta sorunlar yaşatabilir. Tam da bu sırada devlet güvencesiyle ev sahibi olabilmek zaruri önem taşır hale gelmektedir. Bu sebeple konut sahibi olmakta TOKİ evleri tercih edilmelidir. İnternet ve yazılı basını takip edebilmek önemli çünkü projeler başlanmadan veya başlandıktan sonraki detaylarıyla buralarda paylaşılmakta. Noter huzurunda çekilen kura sonuçları yayınlanmaktadır. Şayet TOKİ aracılığıyla ev sahibi olmak konusunda bir talebiniz mevcutsa; mutlaka kuruma ait olan projelerin yakından takip edilmesi şarttır. Böylece TOKİ bünyesinde yer alan projelere dair ayrıntılara hakim olara sizin için en ideal olan projeye dahil olmak noktasında önemli bir kazanımı da elde etmiş olursunuz.