Her gelirden aileyi ev sahibi yapmayı amaçlayan Toki evleri projesi bir metropol şehir olan İstanbul’da da hız kesmeden devam ediyor. İstanbul’da da evsiz kimse kalmasın diye TOKİ projelerini uyguluyor. Toki projesi demek ev alacak kadar yeterli toplu paran yoksa ev almak demek, TOKİ projesi demek bankadan kredi çekmeye uğraşmamak demek, sağdan soldan borç para istememek demek. TOKİ projesi aylık ödemelerle ev sahibi olmak demek.

Silivri-Alipaşa projesi 651 liralık aylık taksit tutarlarıyla 685 yeni konutu satışa sunuyor. Bu projede yapılacak evlerin 343 tanesi 2+1 olarak tasarlandı. Ödenecek peşinat yüzdelerine göre vadeler 240 aya kadar çıkabiliyor. Bu seçeneklerden birisini değerlendirerek konut sahibi olmayı istiyorsanız TOKİ projeleri hakkında detaylı bilgi edinmeniz yeterli oluyor.

İstanbul’da TOKİ Konut Projeleri İle Ev Sahibi Olmak

İstanbul gibi yaşanması ve geçinmesi çok zor ama yaşaması da bir o kadar keyif verici bir şehirde ev sahibi olmak hayal gibi. TOKİ projeleri sizi hayallerinize kavuşturuyor ve İstanbul’ da ev sahibi yapıyor. Geçinmenin dahi zor olduğu bu şehirde bütçenize uygun aylık ödeme planı ile ev sahibi olabilirsiniz. TOKİ başvuru şartlarını yerine getirin ve başvurunuzu gerçekleştirin. Gerekli şartları sağladığınız takdirde başvurunuz onaylanır ve sizler ev sahibi olmaya bir adım daha yaklaşırsınız.

İstanbul’da Toki Çekilişi

İlk adımından son adımına kadar yasal yollarla ilerleyen TOKİ konut projeleri her basamağında tün kanuni yollara açıktır. Sizler başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra onaylanma aşamasına geçilir. Geriye ise sadece ev sahibi olmak kalır. Aylık ödeme planınıza uygun bir guruba dahil edilirsiniz. Noter huzurunda yapılacak bir çekilişle ne zaman ev sahibi olacağınızı öğrenirsiniz. TOKİ çekiliş sonucu sizin hayallerinize kaçıncı sırada ulaşacağınızın sonucudur. Aylık ödeme planınızdaki tutarı kendiniz yormadan ödeyerek TOKİ kura sonucunda çıkan tarihte evinize tam olarak kavuşursunuz. Elinizde toplu bir miktar para var ise eğer daha şanslısınız demektir. Hem aylık taksit oranlarınız hem ödeme süreniz kısalacak demektir. Ev almak artık bu kadar basittir.