Daha kolay bir şekilde kendi evinize sahip olabilmenin seçenekleri bulunmaktadır. Yaşamevim, kişilerin ekonomik durumlarına uygun olarak hazırlanan ödeme planları ve çeşitli modeller ile hizmet vermektedir.

Yaşamevim Nasıl Çalışır?

Sahip olmak istediğiniz ev ya da diğer mülklerin değeri belirlenir. Aylık gelir durumunuza göre taksit sayısı ve bedeli belirlenmektedir. Ardından 24, 60, 120, 180, 240 kişilik gruplar oluşturulmaktadır. Bu gruplardan birine katılarak kura çekimleri ile ev ya da satın almak istediğiniz mülkün teslim alma tarihiniz belirlenmektedir.

Yaşamevim Giriş

Herkes kendine ait bir evi olsun ister. Gerekli şartların olmaması halinde bir ev satın olmak kolay değildir. Yaşamevim ile faiz ödemeden, peşinat ödemeden kendi evinize sahip olabilirsiniz. Faizsiz bir sistem olması sayesinde daha kolay bir şekilde kendinize ait bir eviniz olabilir.

Yaşamevim Hesaplama

Sıralı model ile ev sahibi olmak istiyorsunuz. Evin değeri 120000 TL olsun ve 120 kişilik bir gruba dahil edildiniz. Ayda 1000 TL ödediğinizi varsayalım. 14. Ayda evinizi teslim aldınız. Evi teslim aldığınız için aylık taksit bedeli 1060 TL olacaktır.

Yaşamevim Kampanyaları

Yaşamevim’ de dört tane kampanya bulunmaktadır. Bu kampanyalar sıralı model, hızlı sıralı model, serbest model ve konut değer artışlı modeldir. Ev almak isteyen kişilerin en uygun model belirlenerek ödeme planı oluşturulmaktadır.

Sıralı model; Satın almak istediğiniz evin değeri belirlenmektedir. Bu aşamada peşinat ödemesi yapılan ve yapılmayan iki model bulunmaktadır. Peşinat ödeyip ödemeyeceğinize karar verdikten sonra taksit sayısı belirlenmektedir. En uygun gruba dahil edilerek sözleşme imzalanır. Teslim tarihi noter huzurunda yapılan kura ile belirlenir. Teslim aldıktan sonra aylık taksit tutarı ev değerinin binde 6’sı olacak şekilde hesaplanır. Böylelikle daha kısa sürede ödemeleriniz tamamlanmış olmaktadır.

Hızlı sıralı model; evin değerine göre ödeme planı hazırlanır. Ödeme planınıza uygun olan bir gruba dahil edilirsiniz. Evin teslim tarihi noter huzurunda yapılan kura ile belirlenir. Her yıl %8 oranında taksit bedeli artmaktadır. Evi teslim aldıktan sonra binde 4,5 olacak şekilde taksitler yapılandırılır.

Serbest modelin diğer iki modelden farkı taksit bedelinin değişmemesidir. Satın almak istediğiniz evin değerine göre taksit sayısı belirlendi, uygun bir gruba katıldınız. Evi teslim alma tarihiniz kura ile belirlenmektedir. Kuralar noter huzurunda yapılmaktadır.

Konut değer artışlı modelde ise evin değeri belirlenir. Bu modelde peşinat ödemesi yapılmaz. Taksit sayısı belirlenir. Taksit bedeli Merkez Bankası tarafından düzenlenen konut fiyat endeksine göre düzenlenir. Noter huzurunda yapılan kura çekimi ile evinizi teslim alacağınız tarih belirlenir.

Portalda yer alan haberler sadece bilgilendirme amacı ile sunulmaktadır. Firmalar hakkında detaylı bilgilere firmaların kendi sitelerinden ulaşabilirsiniz.